Finanskop Borsa Finans Magazin

RTA Laboratuvarları ile ilgili Belgin Maviş'den olay yaratan açıklama

RTA Laboratuvarları Kovid-19 tanı kiti üretimine başlamasını duyurduktan sonra astronomik fiyatlara gelmişti. Piyasa değeri 2.156.600.000‬ TL'ye kadar yükselen RTALB, her gün tavan fiyattan işlem gördü. Hisse değeri hızla düşmeye başlayınca yatırımcılar isyan etti. Belgin Maviş olay yaratan bir açıklama yaptı. İşte detaylar... ​​​​​​​

RTA Laboratuvarları ile ilgili Belgin Maviş'den olay yaratan açıklama
31 Mayıs 2020 - 01:41 - Güncelleme: 31 Mayıs 2020 - 02:04

RTA Laboratuvarları Taban Oldu

Mart ayının başında 2 TL seviyesinden işlem gören RTALB, Koronavirüs tanı kıtı üretimine başladığını duyurdu. Açıklamadan kısa bir süre sonra her gün tavan olan RTALB, 14 Mayıs tarihinde  52,60 TL fiyata kadar yükselip ardından taban fiyatlardan işlem görmüş ve hızlıca 22,70 TL seviyesine kadar geriledi.

YATIRIMCILAR MAĞDUR

Hissenin daha yükseleceğine inanan yatırımcılar, her gün tavan fiyattan düşük hacimlerle işlem görmesinden ötürü alamayınca 52,60 TL seviyesinden düşüşe geçince alım yapmaya başladı.

Yatırımcıların ilgi ve talebinden sonra hızlıca düşmeye başlayan RTA hisseleri, cuma günü taban fiyat olan 22,60 TL fiyattan kapandı.

"7 LİRADIR 10 LİRADIR BUNUN EN FAZLA BU HABERE İLİŞKİN FİYATLAMASI"

A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Belgin Maviş, canlı yayında yaptığı açıklamada, "Koronavirüsle ilgili çok büyük bir atılım yapmış ama 40 liradan bunu alırken ben düşüncenizi öğrenmek istiyorum, size bunu kim söyledi, ya kardeşim evet bu iyi güzel hisse de bak bu hani 7 liradır 10 liradır bunun en fazla bu habere ilişkin fiyatlaması, sen bunu niye 30 liradan 40 liradan alıyorsun." dedi.

Maviş'in bu açıklamalarından sonra RTA yatırımcıları A1 Capital'e ve Maviş'e tepkiler gösterdi. A1 Capital, RTA Laboratuvarları ile ilişkili taraf olduğu için tepkilerin de odağı oldu. Twitter'dan seslerini duyurmaya çalışan RTALB hissedarları bu açıklamalarla daha da mağdur olduklarını dile getirdiler.


YASAL UYARI
Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • tuncer balabanoğlu
  4 ay önce
  bu hisse ile ilgili olarak A1 bu hisseye 7 lira 10 lira demiş kendisi kaç tl lerden alım yapmıştır özellikle 10 lira üzeride alım yapmışmıdır bu hisseyi 30 liradan alan arkadaşları uyarmak şimdi mi akıllarına gelmiştir. İnanın tam mahkemelik durumlar var A1 in bu hissede nereden aldığı araştırılmalı bu kadar hissedar mağdur edilmiş aynı işlemler alkim de iş yatırım yapmış 20 lira çıkan hisseye 9 lira civarında hedef fiyat vererek yönlendirme yapmıştır hisise sahipleri hakkını aramalı
 • Orhan Celep
  4 ay önce
  Bu hisse daha 1 hafta önce ayni gün icinde 4 kez tavan 4 kezde tabana gitti geldi. Bas aktörde A1 Capitaldi. Yani #RTALB ortagi. Sadece bu arastirilsa bile yeterli kagitla nasil oynandigi net goruluyor. Bide ustune bu kadinin hedef fiyat vermesi milleti resmen atesledi. Coluk cocugunun rizkini bu hisseye yatirmis ve bunalima girmis bissuru insan var. Hatta iclerinde intihari dusunen bile var.
 • Isa dadas
  4 ay önce
  Borsada olan bir hisse için fiyat belirtmek suç teşkil etmektedir.
 • Şerafettin ESE
  4 ay önce
  Bir hissenin anlık fiyatına rağmen, bu hisse ile ilgili fiyat ve değer vermek suçtur. Yapılan spekülasyon ve manipülasyonu ve planlanan spekülasyonu örtbas etme gayreti içindeler. Ancak mahkeme yolunu fena açtılar. Kendi ağızlarıyla yakalandılar . Allah dillerini dolandırdı.. Ky’den tokatladıkları paranın şımarıklığı ile konuştular.. Binlerce mahkeme ile karşı karşıya kalacaklar..
 • SELÇUK ÖZKALENDER
  4 ay önce
  AYNEN ÖYLE KARDEŞİM.PARA KAZANILIR DA,KAYBEDİLİR DE.ÖNEMLİ OLAN MANİPÜLASYON VE SPEKÜLASYONLARA PABUÇ BIRAKMAMAK...
 • SELÇUK ÖZKALENDER
  4 ay önce
  SPEKÜLASYONA HAYIRRRRRR!!! İNADINA KY...