Finanskop Borsa Finans Magazin

Murat Güler'e işlem yasağı getirildi

RTA Laboratuvarları'nda ve Güler Yatırım Holding hisselerinde, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; Murat Güler hakkında, Güler Yatırım Holding hisselerindeki işlemler ile ilgili de İCG Finansal Danışmanlık Anonim Şirketi ve Güler Yatırım Holding Anonim Şirketi hakkında 6 ay işlem yasağı getirildi. Murat Güler aynı zamanda TSPB yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor. İşte detaylar...

Murat Güler'e işlem yasağı getirildi
04 Haziran 2020 - 21:29 - Güncelleme: 04 Haziran 2020 - 21:35

SPK, Murat Güler'i fena yakaladı

Finanskop'un RTA Laboratuvarları (RTALB)'ndaki işlemlerle ilgili yatırımcıları uyarmasından sonra harekete geçen Sermaye Piyasası Kurulu, manipülasyonu tespit edip ilgilileri hakkında ceza verdi.

Şirket sahibi Murat Güler ve bağlantılı olduğu şirketler hakkında getirililen 6 ay işlem yasağı, 6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği uyarınca verildi.

Murat Güler'in sahibi olduğu RTA Laboratuvarları ve Güler Yatırım Holding hisselerinde Piyasa Dolandırıcılığı yapan Murat Güler hakkında 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verildi.

Karar'da ayrıca, İCG Finansal Danışmanlık Anonim Şirketi ve Güler Yatırım Holding Anonim Şirketi'ne de Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı yaptığı gerekçesi ile 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verildi. Güler'in sahibi olduğu A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin Güler Yatırım Holding (GLRYH) ve  RTA Laboratuvarları (RTALB) pay piyasasında müşterilerinden emir kabul etmesinin ve Borsa İstanbul A.Ş.’ye emir iletmesinin 6 ay süreyle yasaklanmasına karar verildi.

Güler, TSPB yönetim kurulu üyesi

Murat Güler aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor.

Güler Yatırım Holding ve RTA Laboratuvarları'na ek tedbirler getirildi

05.06.2020 tarihli işlemlerden başlamak üzere GLRYH ve RTALB pay piyasasında 6 ay süreyle, emir iptalinin, emir miktar azaltımının ve emir fiyat kötüleştirmesi yasaklandı.

 

 

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum