Finanskop Borsa Finans Magazin

Güven Akat'tan canlı yayında büyük gaf

A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Belgin Maviş ve Kurumsal Finansman Müdür Güven Akat, düzenledikleri canlı yayın toplantısında RTA Laboratuvarları (RTALB) ile ilgili yorumlarda bulundular.

Güven Akat'tan canlı yayında büyük gaf
31 Mayıs 2020 - 05:01 - Güncelleme: 31 Mayıs 2020 - 05:14

A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Belgin Maviş ve Kurumsal Finansman Müdürü Güven Akat, yatırımcılardan gelen soruları cevaplamak için düzenlemiş oldukları canlı yayında RTA Laboratuvarları (RTALB) hisseleri ile ilgili gelen sorular üzerine açıklama yaptılar.

Akat'ın, RTA Laboratuvarları (RTALB) ile ilgili gelen soruları yanıtladığı bir anda fiyata ilişkin değerlendirmelerde bulunurken "RTA Laboratuvarları bu olaylar olmadan önce aşağı yukarı hatırlarsanız 2 TL'ler civarında yanien düşük 1,16'yı görürken ortalama 2-2,5 TL civarında bir fiyat ortalamasıyla borsada işlem görmekteydi. Şimdi pek tabi hem ciroda hemde karlılıktaki artış hisse fiyatına yansıdı. Yansıyacağı da aşikardı. Yani 2 liralardan yukarı yönlü hareketin beklenmesi çok abzürt bir durum değildi herkes bekliyordu aslında bunu." dedi.

"KOYUN PSİKOLOJİSİ"

Akat, konuşmanın ilerleyen cümlelerinde "Ancak bu tip durumlarda hani nasıl diyeyim koyun psikolojisi olarak mı algılayalım bunu, yani bir kervana katılma psikolojisi oldu." açıklamalarında bulundu. Belgin Maviş, "sürü psikolojisi" diyerek Güven'in kullandığı kelimeye karşılık uyardı.

"BİZ UYARIMIZI YAPTIK"

Güven Akat, "Bi yerden sonra artık iş çığrından çıkmaya başladı. Şimdi özellikle bizim de burada yatırımcılarımız sürekli o dönemde RTA alamamaktan yani sürekli tavan açıldığı için  RTA alamamaktan dert yanıyorlardı. Bende ki ekip arkadaşlarımda aynı şekilde fiyatların bu seviyelerden biraz riskli olduğunu uyarısını her daim yaptık" dedi.

YATIRIMCILAR İSYAN ETTİ

Akat'ın "koyun psikolojisi" benzetmesinden sonra RTA Laboratuvarları (RTALB) yatırımcıları Twitter'dan tepkilerini gösterdiler.

"BİZ KOYUN DEĞİLİZ, ŞİRKETİNİZE YATIRIM YAPTIK MAĞDUR OLDUK"

Kısa sürede Twitter'da #RTALB hatchtag'i trend topic (TT) oldu. Yatırımcılar, "Biz koyun değiliz, şirketinize yatırım yaptık ve mağdur olduk." diye tepkilerini gösterdiler. Ayrıca yatırımcılar, kimsenin kendilerini uyarmadığı hususunda da sitem etti.

GÜVEN AKAT TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Akat, Twitter adresinden yaptığı açıklamada "Hatta bir an sürü aklıma gelmedi koyun dedim belgin hanım düzeltti. Bu tabirim incittiyse herkesten tek tek özür diliyorum canlı yayın heyecanıma verin lütfen. Hisse ile ilgili bir algı oluşturma çabası içinde zaten değildik yayının tamamını izleyin lütfen" diyerek yatırımcılara özürlerini iletti.

 
 

YASAL UYARI
Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Doğru Söz
    4 ay önce
    YENİ ALINAN 30 MİLYON SİPARİŞİ DAHA KAP A BİLDİRMEDİ BU VATAN-VATANDAŞ HAİNLERİ. ( Yayında söyledikleri 19 önceki, 30 toplam 49 milyon....) NEYİ BEKLİYORSUNUZ ŞEREFSİZLER?? [ şimdi bu videodan o cümlelerin olduğu kısımları kesip atıp yeniden. 30 milyon lafı geçmeden yayınlayabilir bu hainler!! ] Bunlar ilahı para olmuş. Herşey beklenir...