Finanskop Borsa Finans Magazin

Finanskop Uyarmıştı, RTALB Taban Oldu

RTA Laboratuvarları (RTALB) tavan fiyat olan 52,60 seviyesinden 43,06 seviyesine düşerek taban oldu. Finanskop okuyucularını bu senaryo için uyarmıştı.

Finanskop Uyarmıştı, RTALB Taban Oldu
14 Mayıs 2020 - 12:10 - Güncelleme: 14 Mayıs 2020 - 12:11

Finanskop okuyucularını RTALB'deki balona karşı uyarmıştı. 

RTA Laboratuvarları Kovid-19 tanı kiti üretimine başlamasını duyurduktan sonra astronomik fiyatlara geldi. Her gün tavan fiyattan işlem gören RTALB bugün taban oldu.

Mart ayının başında 2 TL seviyesinden işlem gören RTALB, Koronavirüs tanı kıtı üretimine başladığını duyurdu. Açıklamadan kısa bir süre sonra her gün tavan olan RTALB, bugün 52,60 TL tarihi zirvesinden düşüşle 43,06 TL fiyattan taban oldu.

Bu fiyatta bile defter değerinin 20 katı üzerinde olan şirket hisselerine karşı uzmanlar yatırımcıları uyarıyor 'Bilançosuna bakmadan hisse senedi almayın'.
YASAL UYARI
Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • CANDEMİR DEMİRCAN
  1 yıl önce
  1. çeyrek Bilançoyu gördünüz mü nasıl hisse alımı için uygun muymuş ? 2. çeyrek bilançoyu tahmin edebiliyor musuz ? Bence sizde bilançoları görmeden balon şişirmeyin.
 • Serdar ZAPATA
  1 yıl önce
  Bir ay önce RTA 'nın sermayesini 5 kat artırımda bulunmak için KAP a başvurduğunu yazmayı unutmuşsunuz.