Finanskop Borsa Finans Magazin

ÇOCUKLU ÇALIŞMAYAN İŞSİZ KADINLARA MAAŞ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), işsiz kadınları teşvik amaçlı başlattığı işbaşı eğitim programıyla maaş ve bakım desteği sağlayacağını açıkladı. Çocuklu çalışmayan işsiz ev hanımlarına maaş müjdesi. Çalışmayan annelere destek 2020. Ev hanımlarına devlet yardımı 2020. İşte detaylar...

ÇOCUKLU ÇALIŞMAYAN İŞSİZ KADINLARA MAAŞ
13 Haziran 2020 - 21:40 - Güncelleme: 13 Haziran 2020 - 21:43

Çocuklu Çalışmayan İşsiz Ev Hanımlarına Maaş

Uzmanlar tarafından kadınların iş hayatında yer almasının büyük avantajlar getireceği söyleniyor. Ayrıntı planlama ve sorumluluk almada fiziksel olarak yetenekli doğan kadınların iş istihdamını arttıracağı araştırmalarla kanıtlandı
 
Doğuştan var olunan yetenekli kadınların iş hayatında yer alması amacıyla pek çok destek sağlanıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından hem işsizliğin önüne geçmek hemde çalışan Kadın nüfusunu arttırmak adına önemli adımlar atıldı. İşbaşı eğitim programına katılan çocuklu kadınlara para kazanma fırsatı sunuluyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'nun düzenlediği programa katılan çocuklu anneler sanayi sektöründeki mesleklerden düzenlenen iş imkanından yararlanacak. 26 gün üzerinden günlük 77,70 TL aylık ise  2020 TL maaş ile çalışabilecekler. Programa katılan işsiz kadınlara maaşlarının dışında 2-5 yaş arasındaki çocuklar için çalıştıkları süre boyunca aylık 400 TL bakım desteği veriliyor.

Bilişim ve imalat sektörlerinde ki işyeri ve mesleklerde 6 ay diğer sektörlerde 3 ay uygulanacak program işsizliği azaltmak, kadın çalışan istihdamını arttırma hedefinde.

YORUMLAR

  • 0 Yorum