Finanskop Borsa Finans Magazin

Borsa İstanbul, DOBUR'u brüt takasa attı

Finanskop uyarmıştı. Borsa İstanbul, DOBUR paylarını brüt takasa attı. DOBUR payları hakkında 3 ay brüt takas yasağı getirildi.

Borsa İstanbul, DOBUR'u brüt takasa attı
05 Haziran 2020 - 18:22 - Güncelleme: 05 Haziran 2020 - 18:25

Finanskop'un Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. (DOBUR) paylarındaki işlemlere karşı yatırımcıları uyarmasından sonra Borsa İstanbul, DOBUR paylarını brüt takasa attı.

Borsa İstanbul'dan bugün gelen açıklama ile DOBUR payları 3 ay boyunca brüt takas uygulamasına maruz kalacak.

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. (DOBUR) payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle DOBUR payında 08/06/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut açığa satış yasağına ilave olarak kredili işlem yasağı ve brüt takas önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Finanskop, özellikle sosyal medya üzerinden DOBUR paylarınn pazarlanması ve yatırımcı iradesini fesata uğratıcı işlemler ile ilgili yatırımcılara gereken uyarıyı yapmıştı. Isparta, Antalya, Bursa ve Denizli bölgelerinde mal pazarlayan ekibe karşı yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

  

YASAL UYARI
Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum