Finanskop Borsa Finans Magazin

BİST Harun Kahraman hakkında tedbir kararı aldı

Borsa İstanbul, Harun Kahraman hakkında Net Holding (NTHOL) ve Gersan Elektrik (GEREL) hisselerindeki emir ve işlemleri nedeniyle Harun Kahraman hakkında tedbir kararları aldı. İşte detaylar...

BİST Harun Kahraman hakkında tedbir kararı aldı
08 Haziran 2020 - 19:03 - Güncelleme: 08 Haziran 2020 - 19:06

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından hakkında idari para cezaları kesilen, sosyal medyayı aktif olarak kullan Harun Kahraman hakkında, Borsa İstanbul tedbir kararları aldığını açıkladı.

Net Holding (NTHOL) ve Gersan Elektrik (GEREL) paylarında yapmış olduğu işlemler nedeniyle BİST Harun Kahraman hakkında bir duyuru yaptı.

BİST'in yapmış olduğu duyuruya göre Kahraman, 6 ay süreyle açığa satış ve kredili İşlem yapamayacak, brüt takas tedbirleri uygulanacak ve internetten emir iletemeyecek.

BİST'in Harun Kahraman hakkında yapmış olduğu duyuru;

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Net Holding A.Ş. (NTHOL) ve Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) paylarının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde  belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 09/06/2020 tarihinden itibaren 6 ay süreyle Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı, Brüt Takas ve İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Yatırımcı Adı ve Soyadı


MKK Sicil Numarası
 

HARUN KAHRAMAN

31263931

  

YORUMLAR

  • 0 Yorum